Впроваджується у партнерстві з

RAC Logo UKR Green Dossier Logo

За підтримки

Проекту «Громадська синергія», що виконується Міжнародним фондом «Відродження» і фінансується Європейським Союзом.

Donors Logo 

Стислий опис проекту

Проект «Моніторинг та оцінка впровадження положень Люксембурзької Декларації[1] (далі — Декларації), що стосуються екологічного врядування» спрямований на розвиток співпраці серед ОГС — членів обох платформ щодо підготовки аналітичних документів та адвокації для просування екологічної реформи в Україні. Актуальність проекту зумовлена необхідністю виконати низку зобов’язань в рамках Східного партнерства та Угоди про асоціацію з ЄС для досягнення такого рівня ефективності держваного екологічного управління, який дозволить відчути і побачити реальне покращення стану довкілля. Тематика проекту безпосередньо відповідає спільно визначеним пріоритетам діяльності РГ3 УНП ФГС СП, РГ3 ФГС СП, а також РГ5 Української сторони Платформи ГС Україна-ЄС в частині моніторингу впровадження Угоди про Асоціацію. Проект також закладає методичні засади для виконання положення Стратегії УНП щодо підтримки її лідерства в регіоні СхП щодо наступної підготовки Третьої оцінки екологічного врядування країн регіону.

Важливим документом для проекту є також План впровадження Люксембурзької декларації, який було випущено як живий документ на основі пропозицій учасників Панелі з довкілля та зміни клімату Східного партнертства наприкінці липня 2017 року.

Діяльність проекту передбачає систематизацію діалогу з Міністерством екології та природних ресурсів на (1) основі проаналізованої інформації щодо планів та результатів реформи за проектами технічної допомоги ЄС та основними документами планування, (2) підготовку Policy paper щодо визначення стратегічних та середньострокових цілей у царині охорони довкілля, (3) моніторинг процесу підготовки плану впровадження Декларації Україною, (4) підготовку методики оцінювання та першого звіту з оцінки впровадження положень Декларації Україною, що стосується екологічного врядування, а також (5) аналіз відображення тематики реформування екологічного врядування журналістами/ виданнями, забезпечення інформування, наочності та комунікації.

Мета проекту

Розвиток співпраці між ОГС — членами обох платформ щодо підготовки аналітичних документів та адвокації для просування реформи екологічного врядування в Україні згідно зобов’язань у рамках СхП та УпроА.

Спеціальна ціль: визначення, аналіз та оприлюднення результатів екологічної реформи, які мають бути досягнуті Мінприроди/Урядом до 2018 та 2020 років (відповідно, роки Другої та Третьої Конференції Міністрів охорони довкілля СхП, на яких країни будуть звітувати про впровадження Декларації).

Документи проекту

Екологічне партнерство. Випуск 2.

Оцінка впровадження Люксембурзької декларації в Україні: належне екологічне врядування

Належне екологічне врядування в Україні: відповідність європейським принципам

Екологічна політика та охорона навколишнього природного середовища в українських ЗМІ

Підходи до моніторингу та оцінки належного екологічного врядування (Люксембурзька Декларація). Засідання РГ3 УНП ФГС СхП 7 листопада 2017 р.

Аналітична записка з проведення оцінки результативності проектів міжнародної технічної допомоги та національних програмних документів, що стосуються сфери охорони навколишнього природного середовища, зокрема екологічного врядування та реформування природоохоронної сфериз проведення оцінки результативності проектів міжнародної технічної допомоги та національних програмних документів, що стосуються сфери охорони навколишнього природного середовища, зокрема екологічного врядування та реформування природоохоронної сфери

Екологічне партнерство. Випуск 1.


[1] Декларація про співробітництво у сфері охорони навколишнього середовища та боротьби зі зміною клімату у Східному партнерстві була прийнята Міністрами охорони навколишнього середовища держав-членів ЄС, Міністрами охорони навколишнього середовища країн Східного партнерства (СхП), у присутності Комісара ЄС із питань навколишнього середовища, Комісара ЄС із питань клімату та Комісара ЄС із питань Європейської політики сусідства і розширення, на спеціальному засіданні у Люксембурзі 18 жовтня 2016 р. З українським перекладом Декларації можна ознайомитися за цим посиланням.

Вхід для користувачів