18 жовтня 2016 р. у Люксембурзі відбулася перша Нарада міністрів СхП з питань охорони навколишнього середовища та боротьби зі зміною клімату, яку спільно провели держава, головуюча у ЄС, і Комісія.

На цьому заході, що проходив відразу після засідання Ради (з питань охорони навколишнього середовища) 17 жовтня 2016 р., було ухвалено Декларацію міністрів. Декларація має на меті не прийняття нових зобов’язань, а забезпечення і посилення співробітництва у питаннях навколишнього середовища, клімату і сталого розвитку на різних рівнях і шляхом різних заходів у рамках Східного партнерства; оцінку прогресу, досягнутого у наступні два роки; покладення на Панель СхП з питань охорони навколишнього середовища та боротьби зі зміною клімату задачі розроблення проекту плану заходів із виконання Декларації.

Від імені Форуму громадянського суспільства Східного партнерства, на цьому заході виступила делегат Ганна Голубовська-Онісімова, Голова КР ВЕГО “МАМА-86”. У своєму виступі вона відзначила, що більшість пропозицій, висловлених у доповідях РГ3 ФГС СхП та заявах, а також у процесі підготовки Декларації, були враховані. Вона висловила підтримку ініціативі підняти порядок денний у сфері охорони довкілля та зміни клімату до рівня міністрів у форматі постійного інклюзивного процесу, що дозволить зміцнити співпрацю з планування, моніторингу та оцінки природоохоронної діяльності у країнах СхП для покращення результативності. Вона закликала міністрів чітко визначити цільові показники та часові рамки для країн СхП, що стосується ключових досягнень для належного екологічного врядування і включити їх до Плану дій щодо впровадження Декларації. З повним текстом виступу можна ознайомитися тут

Вхід для користувачів