intro 041У заході прийняли участь педагоги закладу, батьки, гості — директор Новокаховської гідрометобсерваторії Олійник Валерій Іванович, начальник лабораторії забруднень поверхневих вод Олійник Маргарита Володимирівна, начальник радіологічної лабораторії Карелін Олексій Михайлович, сімейний лікар Веселівської амбулаторії Шилова — Барсук Надія Григорівна, голова Веселівської сільської ради Аннас Людмила Іванівна.

Метою семінару стало ознайомлення присутніх з діяльністю Всеукраїнської екологічної громадської організації «МАМА-86», із проблемою наявності шкідливих речовин у життєвому просторі для дітей, підвищення екологічної обізнаності та активності громадян з охорони водних джерел, навколишнього середовища і здоров’я та презентація практики впровадження відповідних заходів у напрямку забезпечення хімічної безпеки в дитячому садку.

Напередодні семінару в закладі було проведено анкетне опитування батьків та співробітників з метою виявлення стану їх обізнаності з питань хімічної безпеки, виявлення токсикантів в оточуючому середовищі для дітей, з метою їх подальшого усунення шляхом виконання відповідного плану, проведена виставка поробок виготовлених батьками разом з дітьми на екологічну тематику.

Мельник Віра Степанівна розповіла присутнім про ВЕГО «МАМА-86», познайомила з основними видами діяльності організації та планами на майбутнє.

22 березня вся планета відзначала Всесвітній день води, головне завдання якого — нагадати кожному жителю планети про величезну важливість водних ресурсів для підтримання життя на Землі. Змістовним був виступ Олійника Валерія Івановича з цього питання.

Українська частина басейну Дніпра займає 48,6 % території країни. Басейн Дніпра має високу економічну, соціальну, природничу, історичну і духовну цінність для українського народу. Водними ресурсами власне Дніпра забезпечується близько 60% потреб України у прісній воді. В басейні Дніпра сконцентровано сотні промислових підприємств, в тому числі «брудних» (металургія, хімічне виробництво, добування руди і вугілля) і водоємних галузей (теплова і атомна енергетика). Грубе втручання у природний стан басейну Дніпра може викликати екологічні проблеми, з яких першочергового вирішення потребують наступні:

– Зміна гідрологічного режиму поверхневих вод, у південних регіонах сільське господарство вимагає значних обсягів води для зрошення земель.

– Хімічне забруднення, вплив хімічного забруднення антропогенного походження викликаний інтенсивним розвитком промисловості, сільського господарства, урбанізацією і розвитком транспортної мережі в басейні Дніпра. Антропогенне навантаження залишається високим і, не дивлячись на деякий спад виробництва, якість води у Дніпрі не покращується. Зі стічними водами до водних об’єктів басейну надходить 900 тис. тонн забруднюючих речовин. В Україні нараховується близько 5 тис. об’єктів збереження непридатних пестицидів і агрохімікатів, розташованих переважно у сільській місцевості. В українській частині басейна Дніпра розташовано 1310 полігонів та інших місць складування чи поховання відходів. Тут також знаходиться 161 об’єкт розміщення токсичних відходів, куди звозять матеріали, що містять токсичні речовини в концентраціях, які перевищують максимально припустимі значення більш ніж у 50 разів. Незадовільним залишається стан очистки комунальних стічних вод, який посилюється внаслідок аварійного стану мереж і частих аварій ( із доповіді Олійник М.В.).

– Забруднення радіонуклідами. Пов’язане, в першу чергу, з наслідками аварії на ЧАЕС. Основними джерелами забруднення радіонуклідами є також атомні електростанції (в басейні Дніпра є 20 ядерних реакторів, 13 з яких працюють в Україні), підприємства з видобутку й переробки уранової сировини, а також об’єкти поховання радіоактивних відходів. Додатковим джерелом радіаційної небезпеки може стати побудова у Чорнобильській зоні централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива, могильників для поховання старого палива ЧАЕС та заводів з переробки твердих і рідких радіоактивних відходів (із доповіді Кареліна О.М.).

Водні ресурси р. Дніпро виступають не тільки джерелом промислового і побутового водопостачання, але відіграють вирішальну роль у розвитку всього народного господарства та у життєдіяльності населення і мають велике значення для відпочинку, туризму, спорту. Тому кожен з нас повинен зробити якусь маленьку добру справу для збереження, охорони та відтворення водних ресурсів нашого величного і могутнього Дніпра. Хтось вчасно закриє кран на кухні чи у ванній кімнаті й тим самим збереже десяток літрів чистої води, інший — викине випиту пляшку води не в річку, а в спеціальний сміттєвий контейнер, а дехто навіть очистить джерело, яке повністю замулене і може просто пересохнути спекотним літом. А що саме зробити Вам, хай підкаже Вам серце. Не відмовляйтесь від добрих справ, адже все що Ви зробите повернеться Вам сторицею. Не будьте байдужими, не будьте осторонь.

На семінарі активно обговорювалося питання, хімічної безпеки і ризики, які можуть виникати в оточуючому середовищі для дітей з боку шкідливих речовин, що знаходяться у засобах особистої гігієни та косметики, мийний засобах і засобах для чищення, іграшках, меблях та будівельних матеріалах для ремонту приміщень і шляхи їх зниження. Доповідач Мощенко К.Ю. підкреслила важливість обізнаності споживачів щодо складу товарів перед їх придбанням, і, в першу чергу, це стосується товарів для дітей, а також провела експрес майстер-клас з присутніми, як необхідно працювати з надписами на етикетках товарів та розпізнавати потенційно шкідливі компоненти у їх складі.

Дуже змістовною стала розповідь сімейного лікаря Веселівської амбулаторії Шилової Н.Г., яка проаналізувала, чому діти є найбільш сприйнятливими до дії шкідливих речовин, ніж дорослі, розповіла про вплив хімічних речовин на нервову систему та розвиток дитини, та як зменшити навантаження на організм дитини хімічними сполуками у дитячому садочку?

Мельник В.С. презентувала присутнім можливості як бути здоровим і щасливим у своєму домі.

Сприяти захисту довкілля повинні не лише уряди, але й кожен з нас, і вирішення екологічних проблем повинно починатися саме з нашого дому. «Прибрали дім — приберемо планету» з цим гаслом були згодні всі присутні. І вирішили долучитися до справи екологічного захисту довкілля, тих місць де ми проживаємо. За ініціативою небайдужих мам прийняли рішення провести 1 квітня 2017 року акцію «Присвяти 120 хвилин своїй річці Дніпро». Голова Веселівської сільської ради Л.І.Аннас пообіцяла допомогу в організації заходу в цій важливій для нашого села справі.

Подбаймо про наше майбутнє уже зараз.

Вхід для користувачів