intro 04516 лютого 2017 р. у рамках реалізації проекту ВЕГО «МАМА-86» «Вільне від токсикантів довкілля для майбутніх поколінь в Україні», який впроваджується за фінансової підтримки Шведського товариства охорони природи (SSNC), Громадська організація «Миколаївське обласне молодіжне екологічне об’єднання МАМА-86» провела навчальний тренінг для працівників та батьків дошкільного навчального закладу «Малятко», який розташований у с. Кир’яківка Миколаївського району.

Метою заходу стало знайомство співробітників і батьків дітей, які відвідують дитячий садок про небезпеки шкідливих речовин, що можуть знаходитися у повсякденних речах в оточуючому середовищі та їх навчання практичним заходам з мінімізації цього негативного впливу на здоров’я і навколишнє середовище.

Берест К.В., голова ГО «МОМЕО МАМА-86», привітала учасників тренінгу та розповіла про те, що багато речей, які нас оточують у побуті, можуть містити шкідливі хімічні речовини, які негативно впливають на стан здоров’я, і, особливо здоров’я дітей та навколишнє середовище. Впровадження пілотного проекту з хімічної безпеки у дитячих садках дозволить знизити ці ризики за рахунок використання безпечних засобів особистої гігієни та косметики і мийних засобів та засобів для чищення; свідомого підходу до придбання безпечних дитячих іграшок, текстилю, меблів і будівельних матеріалів для ремонту приміщень. Вона також відповіла на питання батьків, які стосувалися заміни або зниження негативного впливу шкідливих речовин, що можуть міститись у товарах повсякденного вжитку вдома.

Начальник відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Управління Держпродспоживслужби в Миколаївському районі Микитенко М.В. ознайомив присутніх з чинною нормативно-правовою базою України щодо створення безпечних та нешкідливих умов перебування дітей у дошкільних навчальних закладах. Він підкреслив важливість виконання санітарних норм, які регламентують вимоги до меблів, іграшок, мийних засобів та засобів для дезінфекції і наголосив про необхідність дотримання гігієнічних правил не лише у дитячому закладі, але і вдома з метою запобігання виникненню відповідних хвороб у дітей, наприклад, алергії.

Вихователь дитячого садка «Малятко» Деркач С.О., яка приймала участь в роботі міжрегіонального тренінгу з хімічної безпеки у дитячих садках, що відбувся у Вінниці 26–27 січня 2017 року, розповіла про свої позитивні враження від цього заходу та про досягнення дитячих садків у Швеції на шляху вільного від токсикантів оточуючого середовища.

На завершення тренінгу Берест К.В. презентувала присутнім завдання з реалізації пілотного проекту з хімічної безпеки у дитячому садку, а саме, проведення тематичної інформаційної кампанії для цільових груп проекту; анкетне опитування працівників та батьків дітей, які відвідують дитячий садок; підготовки планів зі зниження ризиків шкідливих речовин в оточуючому середовищі для дітей та їх практична реалізація.

Захід проходив у дружній обстановці, а його учасники виявили зацікавленість в роботі у пілотному проекті і висловили сподівання на подальшу співпрацю.

Вхід для користувачів