intro 04615 лютого 2017 р. у «Прес-клубі реформ» м. Кропивницький відбувся регіональний тренінг з хімічної безпеки для співробітників дошкільних навчальних закладів та батьків, який було організовано Кіровоградським місцевим осередком Всеукраїнської екологічної громадської організації «МАМА-86» у рамках проекту ВЕГО «МАМА-86» «Вільне від токсикантів довкілля для майбутніх поколінь в Україні» за підтримки Шведського товариства охорони природи (SSNC).

У заході прийняли участь представники дитячих та медичних закладів міста і області, а також батьки, діти яких відвідують дошкільні навчальні заклади міста.

Людмила Шестакова, виконавчий директор Кіровоградського осередку ВЕГО «МАМА-86», розповіла про загальні напрямки діяльності осередку, його досягнення та подальші плани роботи, серед яких і впровадження екологічних змін у дитячих садках.

Наталія Червинська, завідувачка ендокринологічним відділенням Кіровоградської обласної лікарні, головний позаштатний спеціаліст Департаменту охорони здоров’я Кіровоградської обласної державної адміністрації за спеціальністю «ендокринологія» розповіла присутнім про наслідки безвідповідального використання косметичних товарів та про вплив ендокринних руйнівників на здоров’я дітей, яке призводить до руйнування всієї системи захисту дитячого організму. Вона наголосила, що ендокринна система людини в цілому відіграє важливу роль в регуляції настрою, зростання і розвитку, функції тканин, обміну речовин, а також сексуальної функції та репродуктивних процесів.

Під керівництвом Наталії Філіппової, регіонального координатору пілотного проекту з хімічної небезпеки у дитячих садках, учасники тренінгу виконали в групах практичні вправи. Аналізуючи склад засобів особистої гігієни та косметичної продукції для дітей за відомостями з етикеток на упаковці, вони навчились виявляти у товарах наявність шкідливих речовин, які можуть негативно впливати на стан здоров’я і навколишнього середовища.

Дуже яскравою видалась зворотна реакція присутніх після завершення практичних вправ та отримання несподіваних висновків. Так, більшість учасників заходу говорили, що відтепер ретельніше будуть підходити до вибору продукції для дітей, стараючись уникати шкідливих речовин, які містяться в продукції навіть елітних брендів. Напевно, в цій частині тренінгу вдалося на конкретних прикладах зруйнувати стереотип, що продукція відомих та розрекламованих брендів не завжди є безпечнішою за інші. Як виявилося, за іменитими брендами часто приховується небезпека для розвитку дитини, тож обираючи навіть такі прості та звичні засоби як мило чи шампунь потрібно бути максимально уважним. Присутні активно включились в обговорення того, чи можливо в Україні і зокрема в Кропивницькому створити вільне від токсичних речовин середовище для дітей. Більшість учасників тренінгу дійшли спільного висновку про необхідність донесення інформації про небезпеку для життя і здоров`я дітей, яку несуть деякі інгредієнти, що входять до складу засобів особистої гігієни та косметичної продукції для дітей та інших повсякденних товарів. Це можна зробити шляхом проведення широкої інформаційно-просвітницької кампанії серед зацікавлених груп пілотного проекту.

Євген Гурницький, юрист громадської організації «Територія успіху» (ця організація є членом Української Гельсінської спілки з прав людини) зробив для учасників заходу презентацію «Законодавчо-нормативна база в Україні для забезпечення дитячого садку, вільного від шкідливих речовин з урахуванням шведського досвіду SSNC», в якій висвітлив законодавчо-нормативні аспекти реалізації пілотного проекту з хімічної безпеки у дитячих садках та наскільки сприятливими для цього є законодавство в Україні. Також присутні познайомилися зі шведським досвідом реалізації проектів дитячих садків, вільних від токсикантів. В дискусії учасники заходу обговорювали можливості імплементації цього досвіду в Україні.

Отримавши нові знання, присутні мали можливість спрогнозувати, чи можливо сьогодні створити для дітей середовище, вільне від шкідливих речовин?

Завершився тренінг підведенням підсумків його роботи та плануванням подальших заходів у рамках співпраці зацікавлених сторін для реалізації шведського досвіду в українських дитячих садках.

Цей захід став першим успішним кроком на шляху впровадження екологічних змін та нових підходів до формування вільного від токсикантів середовища в дитячих садках м. Кропивницький.

Більш детально див. тут: http://kr-mama86.com.ua/?p=1096

Вхід для користувачів