intro 04817 лютого 2017 р. в Екотуристичному візит-центрі Карпатського національного природного парку (Карпатський НПП) відбувся регіональний тренінг з хімічної безпеки у дитячих садках.

Захід організувала та провела ЯМЕГО «МАМА-86-Яремче» у співпраці із Карпатським НПП в рамках проекту ВЕГО «МАМА-86» «Вільне від токсикантів довкілля для майбутніх поколінь в Україні» за фінансової підтримки Шведського товариства охорони природи (SSNC).

Одним із завдань цього проекту є реалізація пілотних проектів з хімічної безпеки у дитячих садках України, яка базується на шведському досвіді SSNC та об’єднує зусилля зацікавлених сторін задля створення безпечного середовища проживання для дітей нинішніх та майбутніх поколінь.

Провідна тема регіонального тренінгу — які є загрози у життєвому середовищі дітей в дошкільних закладах та вдома від шкідливих речовин, що містяться в предметах повсякденного використання, і що можна зробити вже зараз, щоб знизити дані ризики.

В заході прийняли участь представники управління освіти і відділу молоді та спорту Яремчанської міської ради, лікар-гігієніст, представники дошкільних закладів, вчителі біології та основ здоров’я, працівники Карпатського НПП, керівники екологічних гуртків, представники НУО та екологічно орієнтованого бізнесу.

З привітанням до учасників тренінгу виступили: Марія Кузик, методист управління освіти Яремчанської міської ради, Марта Корчемлюк, голова ЯМЕГО «МАМА-86-Яремче», Леся Гайдук, співробітник Карпатського НПП.

Організатори заходу запропонували його учасникам інтерактивні форми роботи із застосуванням «мозкових штурмів» та діалогів «питання — відповідь»; відео переглядів; навчальних елементів у вигляді семінарського заняття; практикуму з виготовлення м’якої екологічно безпечної іграшки і майстер-класу з виготовлення ляльки-мотанки із натуральних матеріалів.

Марта Корчемлюк, голова ЯМЕГО «МАМА-86-Яремче», завідувачка лабораторії аналітичного контролю і моніторингу Карпатського НПП розповіла про дослідження провідних медиків щодо впливу токсикантів на здоров’я дітей та про досягнення проекту «Вільне від токсикантів довкілля для майбутніх поколінь в Україні».

Надія Іваньо, завідувачка ДНЗ «Гірський струмочок», м. Яремче, представила учасникам тренінгу потенційні фактори ризику в дитсадку та у домашній оселі.

Галина Черленюк, заступниця директора Делятинського НВК розповіла присутнім про те, як створити безпечне середовище для дітей в дошкільному закладі та вдома уже в найближчій перспективі.

Олександра Онутчак, завідувачка ДНЗ «Ягідка», с. Микуличин, презентувала учасникам заходу одне із завдань пілотного проекту з хімічної безпеки в дитячих садках – вивчення рівня поінформованості батьків і персоналу дитячих садків з питань хімічної безпеки оточуючого середовища, а саме:

  1. 3астосування безпечних засобів особистої гігієни та косметичної продукції для дітей;
  2. Застосування безпечних мийних засобів і засобів для чищення;
  3. Критеріїв безпечності дитячих іграшок та усвідомленого вибору при їх придбанні;
  4. Обізнаності щодо впливу шкідливих речовин, які можуть знаходитись у меблях і будівельних матеріалах для ремонту, на здоров’я дітей.

Роксолана Іваніщак, завідувачка Надвірнянського міськрайонного відділу ДУ «Івано-Франківського обласного лабораторного центру МОЗ» зробила підсумки цієї частини програми тренінгу.

Друга частина програми заходу була присвячена досягненням та напрацюванням ВЕГО «МАМА-86» на національному та регіональному рівнях, а саме, у м. Яремче, у співпраці з Карпатським НПП. Відповідні презентації зробили члени ЯМЕГО «МАМА-86-Яремче» Леся Гайдук, Вікторія Новак і Наталія Гнатюк.

Сертифіковані дерев’яні еко-меблі та еко-іграшки для дітей презентувала Ярослава Гоголь з приватного підприємства «Гойдалка».

Третя частина програми тренінгу містила в собі практикум з виготовлення м’якої екологічно безпечної іграшки та майстер-клас з виготовлення ляльки-мотанки із натуральних тканин.

Оксана Ждан, вихователь Делятинського НВК, підготувала методичні рекомендації «Лялька-мотанка «Веснянка» із натуральних тканин. Практикум для працівників дошкільних закладів та батьків» та з двома помічницями провела для учасників тренінгу майстер-клас з виготовлення із натуральних матеріалів популярної ляльки-мотанки «Веснянка».

Захід проходив у дружній та відкритій атмосфері, а усі його учасники (близько 50 осіб), виявили неабияку зацікавленість тематикою проекту та висловили сподівання на продовження співпраці.

Додаток: Методичні рекомендації «Лялька-мотанка «Веснянка» із натуральних тканин. Практикум для працівників дошкільних закладів та батьків»

Вхід для користувачів