intro 10019–20 грудня 2018 в Києві відбулися дводенні громадські консультації щодо проекту Національних цільових показників до Протоколу про воду та здоров’я до Конвенції про охорону та використання транскордонних водотоків та міжнародних озер.

Основним завданнями цих обговорень було:

  • ознайомити учасників з завданнями та ходом впровадження Протоколу про воду та здоров’я до Конвенції Європейської економічної комісії ООН про охорону та використання транскордонних водотоків та міжнародних озер і представити зв’язок з іншими процесами: Цілями сталого розвитку, євроінтеграцією (див. програму НГК);
  • представити і обговорити проект перегляду НЦП до Протоколу та проект Плану заходів їх досягнення;
  • зібрати коментарів від заінтересованих сторін до проектів документів;
  • представити та обговорити проект глави «Вода і здоров’я» до майбутньої Водної стратегії України. Важливим додатком в роботу цього заходу було також і сесія, співорганізатором якої стало ГВП-Україна і яка була спрямована на поширення знань щодо принципів водного врядування та аналізу досвіду їх впровадження в Україні.

Громадські консультації стали вторим етапом обговорення проекту НЦП, яким передувало обговорення цих проектів членами Міжвідомчої робочої групи, яка засідала 6 грудня 2018 року в Оргуському центрі при Мінприроди.

Процес перегляду очолює Мінприроди — центральний орган виконавчої влади, який відповідає за впровадження Протоколу в Україні.

У громадських консультаціях брали участь національні координатори від Мінприроди — Олександр Бонь та від МОЗ України — Ірина Руденко. Громадське зібрання було представлене різними стейкголдерами: учасниками від центральних ( Мінекономрозвитку, вертикальної структури МОЗ) та місцевих органів влади ( сільських ОТГ), міжнародних організацій та асоціацій водоканалів, Вишів та наукових інститутів, заінтересованої громадськості та громадських організацій з різних регіонів та міст (Запоріжжя, Кропивницький, Маріуполь, Ніжин, Нова Каховка, Полтава, Харків, Херсон, Суми, Яремче) України та м. Києва.

Обговорення під час пленарних засідань та робочих груп було конструктивне та позитивне, фахове та емоційне. Протягом двох днів було напрацьовано та запропоновано багато важливих та конкретних зауважень. Процес збору письмових коментарів від громадськості було вирішено продовжити до 27 грудня. Надсилати письмові коментарі треба на е-адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Учасники громадських консультацій також багато разів під час обговорень привертали увагу до проблем на місцях із забезпечення права на воду. Зокрема представники громадськості з м. Маріуполь неодноразово наголошували на складності проблем забезпечення санітарно-гігієнічного благополуччя і прав на чисте довкілля та умови життєзабезпечення в місті Маріуполі та в регіоні Приазов’я, відсутність контролю та моніторингу стану водних об’єктів, про ситуацію з шламонакопиченням в Азовському морі, неконтрольовані скидів неочищених стічних комунальних та промислових стоків в басейн Азовського моря. Під кінець заходу учасники громадських консультацій виступили з пропозицією щодо направлення на найвищих очільників влади звернення про доступ до води та санітарії, про необхідність визнання державним пріоритетом та державної фінансової підтримки забезпечення рівного права на воду та санітарію для всіх в України та розвитку програм соціального захисту найбільш незахищених верств українців, які нині стикаються з проблемами доступу до базових послуг питного водопостачання та санітарно-гігієнічних умов. Також учасники консультацій підтримали електронну петицію Президенту щодо забезпечення доступу до води та санітарії для всіх в Україні — ініціативу міжнародних та українських організацій, які надають гуманітарну допомогу в секторі питного водопостачання, умов санітарії та гігієни (WASH Cluster – UNICEF) для населення Донбасу, яке потерпає від війни на сході України.

Презентації учасників громадських консультацій:

За подальшою інформацією звертайтеся до Анни Цвєткової: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. та Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Вхід для користувачів