WWD 2016Зведена інформація про події, що відбулися в рамках Всесвітнього дня водних ресурсів.

Київ

21 березня Інститут водних проблем і меліорації НААН спільно з Глобальним водним партнерством України організував Міжнародну науково-практичну конференцію «Управління водними ресурсами в умовах змін клімату», присвячену Всесвітньому дню води. Конференція зібрала значний загал представників центральних органів влади: Апарату РНБО, Мінекології, Мінрегіону, Мінагрополітики, Укргідрометцентру, Президії Аграрної академії наук України, різних науково-дослідних установ та вищих навчальних закладів, представників громадських організацій та ЗМІ. Вітальні слова від шановних високо посадовців, організаторів задали гарну робочу атмосферу зібрання, робота якого розпочалася пленарною сесією. Учасники конференції слухали і активно обговорили питання формування водної стратегії її концептуальних засад та структури з врахуванням зміни клімату — одного з актуальних факторів впливу на водні ресурси та управління (доповідав Ромащенко М.І., директор ІВПіМ/ГВП-УА); адаптації сектору водопостачання та санітарії до зміни клімату: завдання та можливості для України (доповідала Цвєткова А.М., ГВП-Україна/ВЕГО «МАМА-86»); інвестиційне забезпечення модернізації водогосподарського комплексу України в умовах зміни клімату (доповідав Хвесик М.А., директор ІЕПта СР), про непочуті меседжі ІРСС щодо змін клімату : боротьба в енергетиці, адаптація у водному секторі (презентував Демиденко А.О. ІПММіС/ГВП-Україна), стан та перспективи водопровідно-каналізаційного господарства (доповідав Жерліцин Ю.І., президент «Укрводоканалекологія») і про перспективи застосування ІТ для оцінки показників ФАР та водного режиму культур на рівні зрошуваної сівозміни в умовах півдня України (презентував Коковіхін С.В., ІЗЗ НААНУ). Приємно відзначити активні дискусії, які точилися навколо питань доповідей. Не менш інтерактивною була і секційна робота. В рамках конференції було заслухано понад 25 виступів. Зібрання відзначило бурхливими оплесками цікаву доповідь наймолодшої учасниці заходу — Бунеску Мар’яни від Київської Малої академії наук учнівської молоді.

Також була жвава дискусія доповіді «Розробка та шляхи реалізації водної стратегії м. Києва 2017–2025», яку представив Вишневський В.І., ІВПіМ.

Підбиваючи підсумки конференції, головуючий Яцюк М.І., ІВПіМ, зазначив, що конференція проводилася вже шостий рік поспіль і стала міжнародною, тези подали колеги з Грузії, Білорусії. До початку конференції була зроблена збірка матеріалів , у яку увійшло 132 тезові статті. Конференція продемонструвала значний теоретичний та практичний потенціал, накопичений українськими фахівцями, який може забезпечити як формування водної стратегії, так і супровід реформ управління водними ресурсами та впровадження басейнового підходу в Україні що стоять на політичному порядку денному розвитку країни.

Більш детально читайте за посиланням: http://igim.org.ua/?p=3025#more-3025

22 березня у ліцеї № 227 імені М.М. Громова в м. Києві відбулася ціла низка заходів: міні-лекції та вікторина для 156 школярів 1–4 класів а також і для 21 старшокласника 10А класу; брейн-ринг для 16 учнів 6 А,Б, В класів «Вода — життєва сила» і конкурс стіннівок, на який було зроблено 24 шкільні газети! Фото галерея.

Нова Каховка

Акції до Всесвітнього дня води 2017 вже стали традицією у школі № 5 ( директор Нестерович В.Й.) м. Нова Каховка. Цього року до Дня води спільними зусиллями вчителів школи та «МАМА-86-Нова Каховка була проведена низка заходів, а саме:

  • шкільні уроки екологічного виховання, інформування серед школярів та їх батьків про проблеми збереження води;
  • проекти школярів «Що я можу зробити для збереження води», «Подорож краплини води»;
  • виставка малюнків на тему «Світ води очима дітей»;
  • спільно з міською бібліотекою № 4 (зав. бібліотеки Ярова В.І.) проведена екологічна арена «Вода — наше життя».

Активними учасниками заходів стали учні 3-Б, 6-А і 6-Б,8-А класів. Учні: Іжевський Кирило, Зибіна Богдана, Бабич Анастасія, Яровий Дмитро, Кравець Антон, Куришко Міла, Смірнов Олександр аргументовано захищали позицію збереження води під час проведення екологічної арени.

23 та 24 березня учнями та вчителями школи № 5 проведено день благоустрою територій паркової зони в м. Таврійськ. Дана акція також приурочена до Всесвітнього Дня води, бо збереження рослин — це також збереження води.

Запоріжжя

23 березня 2017 р. у м. Запоріжжя у готелі «Інтурист» в рамках відзначення Всесвітнього дня води відбулася Всеукраїнська галузева нарада «Підсумки 2016 року та стратегічні завдання водопровідно-каналізаційного господарства України у 2017 році» та Науково-практичний семінар «Передові технології та обладнання, для модернізації водопровідно-каналізаційного господарства». Організатор — Асоціація «Укрводоканалекологія» спільно з КП «Водоканал» Запорізької міської ради та КП «Облводоканал» Запорізької обласної ради.

До участі у нараді було запрошено ВЕГО «МАМА-86», яку на заході представив директор «МАМА-86-Запоріжжя» Андрій Єлькін, який виступив з презентацією результатів роботи регіональної організації в рамках мережевого проекту «Забезпечення рівного права на воду та санітарію в Україні». Він ознайомив учасників наради з європейськими інструментами щодо оцінки доступу і забезпечення безпеки питної води і представив результати самооцінки та ситуаційного аналізу щодо доступу до води та санітарії в м. Запоріжжя та пілоту з розробки та впровадження Плану забезпечення безпеки питної води для НВК № 19 м. Запоріжжя, які були виконані у 2014–2016 роках за підтримки Шведського агентства міжнародного розвитку (SIDA). Відеозапис презентації Андрія Єлькіна можна переглянути на ФБ: https://youtu.be/6ghWyPlh-8g.

Яремче

Члени Яремчанської міської екологічної громадської організації «МАМА-86-Яремче» спільно з відділом пропаганди екологічної освіти Карпатського національного природного парку організували заходи з нагоди відзначення Всесвітнього Дня Води, який запроваджений Генеральною Асамблеєю ООН в 1993 році і кожного року відзначається 22 березня. Щороку цей день проходить під різними гаслами. День води – 2017 присвячений проблемі стічних вод.

Організатори акції розробили пакети просвітницьких матеріалів для різновікових груп дітей дошкільного та шкільного віку, розробили цікаві інтерактивні заняття. Заходи було проведено в Еко-туристичному візит-центрі КНПП для вихованців дошкільного навчально-виховного закладу «Гірський струмочок» (м. Яремче), в навчально-виховному заході «Ягідка» (с. Микуличин). До відзначення Всесвітнього дня води активно долучилися вихователі дошкільного підрозділу Делятинського навчально-виховного комплексу, що також стали тренерами-волонтерами. Діти отримали знання про найдивовижнішу речовину на Землі, шляхи її збереження, економії та раціонального використання.

Про важливість цього дня дізналися вчителі та учні старших класів Делятинської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів в рамках відзначення Дня Землі.

У нагоді стали інформаційні матеріали ВЕГО «МАМА-86», що були напрацьовані у результаті багаторічного впровадження водних проектів. Загалом учасниками екологічних занять стали понад 200 учнів.

Вхід для користувачів