intro 050З 9 по 16 липня 2017 року відбулася 2-га Літня школа «Вода у стійкому розвитку — поточні виклики та можливості», яку організувало ГВП Центральної та Східної Європи (ЦСЄ) на базі Варшавського університету наук про життя.

Учасниками Літньої школи були молоді люди — магістри та аспіранти з 15-ти європейських країн: Австрії, Албанії, Болгарії, Литви, Німеччини Польщі, Румунії, Словаччини, Словенії, Угорщини, України та Чорногорії. Від України були обрані 2 учасниці — Наталія Приходько. к.т.н., асистент кафедри природооблаштування та гідромеліорацій і Ольга Копилова, аспірант кафедри екології, технологій захисту навколишнього середовища та лісового господарства Національного університету водного господарства та природокористування, який є членом ГВП і партнерською організацією ГВП Україна. Літня школа має стати одним з майданчиків передачі знань ГВП щодо ІУВР та активного залучення молодих спеціалістів-водників країн ЦСЄ у вирішення актуальних проблем управління водними ресурсами регіону.

Викладачами Літньої школи є відомі європейські фахівці — досвідчені теоретики і практики різних європейських університетів та світових організацій. Цього року в програму Літньої школи увійшли різні питання ІУВР: економічні, законодавчі, технологічні та організаційні. Значна увага була приділена інноваційним підходам та рішенням щодо управління водними ресурсами, проблемам зміни клімату та адаптації водного менеджменту. Учасники мали можливість більше дізнатися про методи залучення зацікавлених сторін, комунікації та участі громадськості в управлінні водними ресурсами.

Інформативно насичені презентації викладачів органічно поєднувалися із заняттями в групах, вікторинами, рольовими іграми, щоб зміцнити навички нового покоління водних менеджерів. Кожний лектор ділився не лише великим теоретичним багажем знань, а й практичним досвідом роботи. Цікаві життєві історії різних країн та «водні» проблеми маленьких поселень доповнювали лекції Літньої школи.

Після інтенсивного тижня лекцій, групової роботи та обговорення найсучасніших водних проблем учасники пристрасно обговорювали участь молоді у водному секторі, включення її у процеси прийняття рішень. Перший крок до здійснення змін починається з реалізації свого потенціалу та віри у свої здібності.

Як зазначила українська учасниця Літньої школи — Наталія Приходько: «Участь у літній школі стала для мене значним як професійним, так і особистим досвідом.., оскільки учасниками школи були молоді науковці з різних країн Центральної та Східної Європи. Важливо відмітити високий професіоналізм і любов до своєї справи організаторів та викладачів Літньої школи, які ділилися з нами своїми знаннями і досвідом, створили дружню та продуктивну атмосферу... Участь у таких заходах є цінним досвідом, заряджає новими ідеями, дає можливість познайомитися з цікавими людьми та більш широко подивитися на існуючі проблеми водних ресурсів…». Її колега — Ольга Копилова також поділилася своїми враженнями від Літньої школи: «У перший день занять один з лекторів сказав: «Тут буде дуже важко, але весело!!!». І це було правдою. Кожен день Літньої школи був присвячений певній тематиці. Виходячи з аудиторії ми «виносили» щось нове, те, що на наступний день записували на дошці як суть попереднього дня. І всі учасники ставали в чергу і писали… З чого було зрозуміло як багато важливої, корисної та цікавої інформації отримав кожний з нас».

Сподіваємося, що проведення Літньої школи ГВП ЦСЄ стане гарною традицією і чудовою можливістю для молодих українських спеціалістів-водників спілкуватися з своїми колегами, отримати сучасні знання та європейський і світовий досвід управління водними ресурсами.

Вхід для користувачів