GWP Ukraine26 жовтня 2017 року відбулася нестандартна подія — семінар-консультація з стейкхолдерами з приводу оцінки стану управління водними ресурсами в Україні. Організаторами цього заходу були Мінприроди та ГВП-Україна.

У вересні 2017 країна оприлюднила звіт «Цілі сталого розвитку (ЦСР): Україна» і від тепер має займатися виконання встановлених ЦУР та налагодити моніторинг прогресу у їх досягненні. На цьому етапі кожна країна має подати в ООН свої оцінки стану справ по кожній з визначених ЦУР.

У 2015–2017 роках ГВП-Україна доклало значних зусиль для просування а потім і адаптації спеціальної водної ЦУР 6 в Україні. Одним із завдань водної ЦУР — 6.5. є «впровадити до 2030 року інтегроване управління водними ресурсами (ІУВР) на всіх рівнях». Саме питаннями накопичення і пропаганді знань ІУВР вже понад 20 років займається Глобальне водне партнерство, а з 2005 року — і ГВП-Україна долучилося до цієї роботи на рівні країни. Тому ГВП-Україна із великим ентузіазмом сприйняло можливіть долучитися до проведення самооцінки по ЦУР 6.5.1 — визначення ступеню інтегрованості управління ВР на національному та субнаціональному (басейновому) рівнях. З одного боку, цієї домашньої роботи Україна ще не виконала, а з іншого боку Глобальне партнерство у Стокгольмі повідомило про можливість надання допомоги країнам у виконанні цієї справи.

Як тільки Мінприроди визначилося з датою проведення самооцінки, надійшло нове завдання для України про підготовку звіту країни по Водній Конвенції про охорону та використання транскордонних водотоків та міжнародних річок і ЦУР 6.5.2. — щодо ступеню інтегрованості ІУВР на транскордонному рівні — або про розвиток транскордонної співпраці з управління спільними водами.

Таким чином, на 26 жовтня учасники семінару-консультації вже мали подвійне завдання, яке стосувалося оцінки того, як впроваджується ІУВР в країні і який стан транскордонної водної співпраці.

Насичену програму семінару вдалося виконати завдяки комбінуванню роботи в групах та пленарних сесіях.

Слід зазначити, що семінар дав можливість українським фахівцям-водникам та заінтересованим сторонам ознайомитися з підходами та методиками моніторингу ЦУР 6.5., розробленими міжнародними організаціями — світовими лідерами у питаннях управління водними ресурсами, в тому числі і ГВП та ЄЕК ООН і долучитися до підготовки самооцінок. І ця друга важлива особливість семінару — консультація була також результативною та інтерактивною. Всі мали можливість зробити внесок у обговорення та пошук консенсусу в обґрунтуванні відповідей та узгодженні кількісної оцінки.

В роботі семінару взяли участь 28 учасників з різних ЦОВВ та організацій: Мінприроди та Мінекономрозвитку, Ради національної безпеки і оборони України, Держводагентства, Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління; Державного інституту управління та економіки водних ресурсів, Дніпровського БУВР; Деснянського БУВР, БУВР р. Рось, Інституту гідробіології НАНУ, Інституту водних проблем і меліорації НААНУ, проекту «ВІЄС+»; ОБСЕ; ПрАТ «Укргідроенерго», ВЕГО «Мама-86», ГВП-України, НЕЦУ, НУО «Вітер змін» і УЦЕВП.

Сподівання організаторів на тt, що семінар-консультація дасть важливий матеріал для роздумів та розуміння сучасних принципів і підходів управління водними ресурсами та буде виконана основна робота з самооцінки за ЦУР 6.5.1 – 6.5.2 і підготовки основи для звіту по Водній конференції повністю виправдалося. Було приємно відзначити дружню і творчу атмосферу, в якій пройшов семінар.

За подальшою інформацією звертайтеся до Анни Цвєткової, ГВП-Україна Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Вхід для користувачів