intro 08028 листопада 2017 у Києві відбувся національний діалог з водної політики України. Захід викликав значний інтерес з боку міністерств та відомств, заінтересованих сторін. 

В діалозі взяли участь 92 представника різних стейкголдерів. Діалог відбувся за підтримки ЄЕК ООН та проекту «Водна ініціатива ЄС+». Міністерство екології та природних ресурсів очолює цей національний діалог, який вже вдруге збирається у цьому році. І якщо у березні лише формулювалися питання порядку денного діалогу, то 2 засідання вже представляло перші напрацювання і звітувало про досягнення року, що минає.

Теми, які було винесено на діалог стосувалися: реформ урядування у водному секторі, в т.ч. і) реформування галузі управління і контролю за використанням і охороною водних ресурсів та іі) планів управління річковими басейнами; реформ системи моніторингу вод в Україні водними ресурсами; проблемам питної води та санітарії і) в контексті Протоколу про воду та здоров’я та іі) обговорення проблем санітарії та очистки стічних вод; проблеми води та сільського господарства в контексті впровадження Нітратної Директиви ЄС.

Програма діалогу виявилася дуже насиченою різними виступами по означеним темам і учасники мали можливість ознайомитися з напрацюваннями різних робочих груп, проектів та експертних команд за цими питаннями, але часу виявилося дуже мало на діалог. Тому всі учасники отримали домашнє завдання та купу проектів аналітичних та технічних документів для детального ознайомлення та направлення коментарів на відповідні структури Мінприроди та групи експертів для опрацювання.

Слід визнати, що Україна нині має важливе завдання щодо впровадження ключових принципів сталого управління водними ресурсами: принципу інтеграції та басейнового принципу. І ці принципи мають бути належним способом впроваджені, спираючись на політичні рамки та досвід країн ЄС, які Україна взяла за взірець та основу. І хоча в нас визначені терміни виконання домашніх завдань з водної євроінтеграції, сьогодні важливим та нагальним завданням залишається поширення знань та напрацювання спільного бачення водної перспективи розвитку України та формулювання спільного розуміння хоча б основними гравцями — стейкхолдерами — чого ми прагнемо досягти у водній галузі. Під час діалогу ми почули про Стратегію «Вода для розвитку територій», про необхідність розвитку водного врядування: про визнання води як інтерконнектора, роль якого полягає у поєднанні та забезпеченні розвитку всіх інших галузей господарства, життя людини та природи; про участь та відповідальність всіх заінтересованих сторін за належне та ефективне управління водними ресурсами; про важливість реформування моніторингу водних ресурсів — як основи для оцінки стану та управління водними ресурсами, який має відповідати Європейським підходам; про перші результати аналізу ситуації, що склалася на 2015 рік у 20 цільових областях Протоколу про воду та здоров’я (стороною якого Україна є вже з 2003 року) і про плани щодо розвитку галузі водовідведення та очистки стічних вод; про актуальність та кроки на шляху до подолання нітратного забруднення водних ресурсів, яке спричинене сільськогосподарською діяльністю. Багато питань виникло до виступаючих як по суті пропонованих реформ, так і щодо їх практичного впровадження зокрема, до структурних реформ галузі та до реформ державного моніторингу.

Сподіваємося, що задекларована відкритість та прозорість діалогу буде реальною і вже на наступному обговоренні, яке планується на травень 2018. А зараз Мінприроди забезпечило можливість ознайомлення з матеріалами, аналітичними записками та проектами документів на своєму сайті. За додатковою інформацією та презентаціями діалогу звертайтеся до А. Цвєткової, ВЕГО «МАМА-86» — секретаріат проведення діалогу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Вхід для користувачів