intro 00923–25 травня 2017 року у столиці Таджикистану — місті Душанбе пройшов Регіональний Форум країн Європи і Центральної Азії з питань соціальної підзвітності у водному секторі (Social Accountability in the Water Sector). Україну на цій міжнародній зустрічі представляли дві очільниці місцевих осередків ВЕГО «МАМА-86» — Марта Корчемлюк (м. Яремче) і Людмила Шестакова (м. Кропивницький).

Організатори форуму — Програма Глобального співробітництва для суспільної підзвітності (GPSA), Програма з водного партнерства (WPP) Всесвітнього банку та міжнародне об’єднання організацій Oxfam — впродовж трьох днів забезпечували майданчик для обміну досвідом між фахівцями країн Європи і Центральної Азії, що займаються питаннями або залучені до ініціативи соціальної підзвітності в секторі водопостачання і санітарії.

Крім того, Форум ЄCA також забезпечив платформу для обговорення стейкхолдерами: політиками, донорами, дослідниками, представниками приватного, медійного та громадського секторів, а також міжнародних організацій питань соціальної підзвітності.

Всього у Форумі ЄСА взяли участь 90 представників 12 країн: Азербайджану, Болгарії, Білорусі, Вірменії, Грузії, Казахстану, Киргизстану, Пакистану, Сполученого Королівства, Таджикистану, України та Узбекистану.

Українки взяли активну участь в обговореннях і численних робочих групах Форуму, і гідно представили діяльність ВЕГО «МАМА-86», різні інформаційні матеріали водних проектів, що були видані впродовж всієї діяльності організації, поінформували учасників Форуму про проблеми, які вирішує організація і про роботу із залучення жінок до своєї діяльності.

Враженнями про Форум ділиться Людмила Шестакова: «У Таджикистані, як і в Україні, як виявилося, є проблеми із доступом і якість питної води. В чому особливість: у Таджикистані майже не очищується вода у гірських поселеннях, її беруть з річок. За словами одного із доповідачів, 80% поселень у горах не мають водопроводів і каналізації. Через особливості гірського ландшафту важко навіть пробити свердловини, тому місцеві жителі безпосередньо беруть воду з річок».

Марта Корчемлюк констатує той факт, що країни по-різному впроваджують однакові заходи щодо покращення умов водопостачання та санітарії, зокрема, це стосується розробки Планів забезпечення безпеки питної води (ПЗБПВ) для окремих громад, чи спільнот з використанням керівництва ВООЗ. Якщо в Україні члени ВЕГО «МАМА-86» впродовж останніх двох років є піонерами в цьому процесі, демонструючи локальні та регіональні ініціативи громадського сектору, то в Таджикистані розробка ПЗБПВ затверджена законодавчо на національному рівні і відповідальність за їх впровадження покладено на державні структури.

Завдяки участі у Форумі ЄСА, ВЕГО «МАМА-86» встановила зв’язки з спорідненими організаціями громадського сектору. Так, представниці України знайшли партнерів серед НУО Таджикистану, активісток жіночої екологічної організації «Сабзбахор» (Зелена весна), які також займаються вирішенням екологічних проблем і зокрема питанням доступу до питної води жителів гірських поселень. А також познайомилися із донорами — різними регіональними організаціями OXFAM — це ГО, яка бореться з бідністю в усіх куточках світу. У 2014-му році організація намагалася створити осередок і в Україні, проте через конфлікт на сході країни, поки відтермінувала своє рішення.

Більш детально про Форум ЄСА, ви можете ознайомитися за посиланням: http://www.thegpsa.org/sa/forum/eca-regional-forum.

Вхід для користувачів